ciuszki niemowlęce

Wyprawka do szpitala dla dziecka i dla mamy

Wyprawka do szpitala poza artykułami kosmetycznymi dla mamy, powinna zawierać również ubranka dla noworodków. Odzież dziecięca, jaka powinna się tam znaleźć, musi być przede wszystkim ciepła oraz przyjemna w dotyku. Sprawdzamy, co warto wziąć ze sobą do szpitala.

Ciepło i bezpieczeństwo

Maluszek krótko po porodzie ubierany jest w ciepłe ubranka niemowlęce, bez względu na porę roku. Noworodki kochają bowiem uczucie ciepła, które daje im bezpieczeństwo. Dlatego też w wyprawce koniecznie muszą znaleźć się pajacyki niemowlęce, śpioszki niemowlęce, body z długim rękawem oraz ciepłe skarpetki i czapeczki. Najtrudniejsze wydaje się być dobieranie rozmiaru ubranek dziecięcych, ponieważ nigdy do końca nie wiadomo, jakiego wzrostu i jakiej wagi będzie noworodek. Zwykle jednak należy zacząć od najmniejszego rozmiaru standardowego, czyli 56. Czasami, głównie w przypadku dzieci urodzonych przedwcześnie, wybierany jest rozmiar 50 lub nawet mniejszy. Niektóre dzieci są jednak na tyle duże, że z powodzeniem można dobierać im ubranka w rozmiarze 62. Niemniej standardowym rozmiarem, który nosi dzidziuś w pierwszych dniach życia, jest 56. 

sukienki niemowlęce

Modny noworodek

mieniania otoczenia. I choć kwestia tego, jak ubrać dziecko odpowiednio do pory roku jest sporna, każdy zgodzi się, że ubranka muszą być przede wszystkim wykonane z najwyższej jakości materiałów.