ubranka niemowlęce, ubranka dla dzieci

Wiosenne ubranka dla niemowlaka – jak ubrać dziecko na spacer

Wiosna zachęca nas do spędzania czasu na dworzu, i spacerowania z dzieckiem. Ciepłe promienie wiosennego słońca zapraszają na zewnątrz. Pogoda w tym okresie bywa jednak jeszcze zmienna i nie przewidywalna. Jak ubrać dziecko na wiosnę, aby nie zmarzło, ale też nie zgrzało się?

Wiosenne ubranka dla noworodka

Jeśli wybieramy się na wiosenny spacer z malutkim dzieckiem, musimy dobrze naszykować wózek. Noworodka ubieramy w wygodną bieliznę niemowlęcą, a więc pajacyk, śpioszki, lub body niemowlęce. Pamiętajmy aby ubranka były wykonane z dobrej jakości bawełny, szczególnie te które mają bezpośredni kontakt ze skórą noworodka. Na Body możemy założyć miękką bluzę niemowlęcą i wygodne spodnie. Druga opcja to ocieplany kombinezon dla noworodka, który posłuży nam zamiast bluzy i spodni. Lepiej będzie założyć dziecku trochę mniej ubranek, a w razie ochłodzenia przykryć maluszka ciepłym kocykiem. Pamiętajcie też o bawełnianej czapce, aby ochronić główkę niemowlaka przed chłodem.

kocyki dla niemowlaka
kocyki dla niemowlaka

Jak ubrać dziecko na wiosenny spacer?

Jak natomiast ubrać starsze dziecko? Jeśli wybierasz się na spacer z maluszkiem, który nie chce siedzieć w wózku, musisz ubrać go ciepło, i wygodnie. Wygoda jest bardzo ważna, ubranka które założysz dziecku muszą zapewnić mu swobodę ruchów. Wybieraj wygodne, bawełniane spodenki, które umożliwią dziecku chodzenie i bieganie. Pod spód najwygodniejsze będzie body dla dziecka, które nie będzie wychodziło ze spodni. Na wierzch zakładamy ciepłą bluzę, lub cienką bluzeczkę i kurtkę dla dziecka. Pamiętaj o bawełnianej czapce i lekkiej chustce pod szyję. Lepiej będzie ubrać dziecko odrobinę lżej, ale mieć przy sobie dodatkową bluzę czy kurtkę.

Jakie buciki niemowlęce na wiosnę?

Buciki niemowlęce chronią małe stópki dziecka przed chłodem. W przypadku maluchów uczących się chodzić, buciki muszą być też wygodne i ułatwiać stawianie pierwszych kroków. Przy kupowaniu bucików zwracamy uwagę na rozmiar, i na to czy są miękkie. Miękkie buciki niemowlęce zapewnią dziecku wygodę. Jak wymierzyć stopę niemowlaka? Mierzymy stópkę od najdłuższego paluszka, do piętki. Przy wyborze rozmiaru pamiętajmy też o tym, że maluszek będzie nosił jeszcze skarpetkę.

buciki dla niemowlaka
buciki dla niemowlaka